GKS Mirków - strona nieoficjalna

pon.

Kodeks Rodzica

„Kiedy umiesz rywalizować uczysz się wygrywać i – co nie mniej ważne – uczysz się przegrywać”

1. Wynik w sporcie dzieci nie jest najważniejszy. Nie pytaj o zajęte miejsce lecz o samopoczucie i ocenę jego występów. Dajmy dziecku odczuć, że zależy nam na nim a nie na osiągniętym wyniku. Sam fakt, że dziecko garnie się do sportu i z radością przychodzi na zajęcia treningowe już powinno być dla nas największym sukcesem.
  1. Wspieraj dziecko, kiedy nie ma sukcesów. Kiedy są zwycięstwa samo sobie poradzi. Czy wygrywa i przegrywa kochaj swoje dziecko niezależnie zawsze tak samo. Przypominaj dziecku, że jutro też jest dzień i niezależnie od jego porażek i sukcesów świat się nie zawali.
  1. Nie wyolbrzymiaj zbytnio sukcesów swojego dziecka. Trzeba się z nich cieszyć, ale nie podkreślaj, że są najważniejsze.
  2. Porażki są bardzo ważnym elementem procesu szkolenia, uczą szacunku do innych, pokory i skromności. Traktuj je jako element nieodzowny w kształtowaniu mistrza.
  3. Nie stresuj dziecka swoją nieustanną obecnością na obiektach sportowych. Daj dziecku czas na oderwanie się od codzienności i czerpanie czystej radości (nie musisz być na zajęciach)
  4. Ucz dziecko szacunku do trenera, sędziego, kolegów i przeciwników
  5. Nie krytykuj, przynajmniej przy dziecku, decyzji trenera, nie podważaj jego autorytetu, nie ingeruj w plany i strategię trenerskie. Każdy trener wie, co dla Twojego dziecka jest najlepsze i właściwe. Pamiętaj, że dziecko w domu a w grupie, to dwie inne osoby. Ty patrzysz przez pryzmat dziecka w domu, a trener  dziecka w grupie – istotna różnica.
  6. Jeśli rozmawiasz z dzieckiem o sporcie i analizujesz jego ewentualne postępy, nigdy nie porównuj jego osiągnięć do innych kolegów. Nie wzbudzaj w dziecku poczucia zazdrości i zawiści w stosunku do rywali. Stosuj - FAIR PLAY.
  7. Nie realizuj własnych, niespełnionych ambicji kosztem swojego dziecka. Pozwól, aby sport należał tylko do niego, aby nie był czymś, czego chcą tylko rodzice. Daj możliwość dziecku zrozumieć wartość systematycznej pracy nad samodoskonaleniem i daj szansę realizowania się przez sport.
  8. Nie zapominajmy o szkole! To ona jest nieodłącznym elementem rozwoju dziecka.
  9. Ucz dziecko punktualności na swoim przykładzie.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Nowa galeria
Ładowanie...